VIA CARGO SA
ul. Duchnicka 3
01-796
Warszawa
www.viacargo.pl

Via Cargo powstała w 2004 roku i zajmuje się  spedycją o zasięgu międzynarodowym. Realizujemy przede wszystkim przewozy towarów masowych koleją na obszarze całej Europy, z naciskiem na obsługę relacji Polska - Niemcy - Beneluks oraz Austrii i Czech. Ze względu na podział kompetencji pomiędzy Via Cargo S.A. z siedzibą w Warszawie i Via Cargo Logistics GmbH z siedzibą w Essen w Niemczech, dotyczących obsługi Klientów z różnych obszarów Europy, spółka z siedzibą w Warszawie obsługuje Klientów z Polski, Europy Wschodniej i Południowej, a spółka niemiecka Klientów z Europy Zachodniej.
Specjalizujemy się w przewozie ładunków w przesyłkach całopociągowych. Klientom zapewniamy specjalistyczny tabor, fachową obsługę i informację na każdym etapie realizacji transportu oraz szeroki wachlarz rozwiązań logistycznych dostosowany do konkretnych wymagań naszych Partnerów.
Nasza Dyspozytura jest do dyspozycji Klientów i Podwykonawców przez 24 h na dobę i służy pomocą w każdej sytuacji, zarówno standardowej jak i nietypowej.
Jako uzupełnienie naszych usług spedycyjnych oferujemy również transport drogowy. Ten obszar naszej działalności nie tylko uzupełnia transport kolejowy, ale stanowi samodzielny, dynamicznie rozwijający się dział, nadzorowany przez specjalistów spedycji krajowej i międzynarodowej.
W roku 2015 przewieźliśmy jako spedytor ponad 10 milionów ton ładunków i zrealizowaliśmy przychód na poziomie 120 milionów PLN.