przewozy

Spotkanie przewoźników pasażerskich, MIiB, UTK, IGTL

19 września 2017 r. IGTL zorganizowała spotkanie przewoźników pasażerskich z MIiB i UTK. W spotkaniu wzięli udział zarówno przewoźnicy zrzeszeni w Izbie, jak i podmioty, które dotychczas do Izby nie należały. Obecni byli przedstawiciele PKP Intercity SA, Koleje Mazowieckie Sp. z o. o., Koleje Dolnośląskie Sp. z o. o., WKD Sp. z o. o., Arriva Sp. z o. o., Przewozy Regionalne Sp. z o. o.

Podsumowanie konferencji o IV pakiecie Kolejowym

Organizowana 20 kwietnia 2017 roku przez IGTL konferencja "Zmiany w prawie europejskim i wyzwania przed polskim sektorem kolejowym" odniosła ogromny sukces. W konferencji wzięło udział ponad sto osób.

IV Pakiet Kolejowy. Zmiany w prawie europejskim i wyzwania przed polskim sektorem kolejowym

Prezes Zarządu, Przewodniczący Sekcji oraz cały Zarząd Izby Gospodarczej Transportu Lądowego, ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w posiedzeniach sekcji branżowych IGTL  oraz konferencji IV Pakiet Kolejowy. Zmiany w prawie europejskim i wyzwania przed polskim sektorem kolejowym, które odbędą się w MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel, w Ożarowie Mazowieckim.

IGTL patronem merytorycznym konferencji FRACHT 2017

Izba Gospodarcza Transportu Lądowego objęła patronatem merytorycznym Forum Transportu Intermodalnego FRACHT 2017, które odbędzie się 13 kwietnia 2017 roku w Gdańsku.

 

Informacja prasowa na temat konferencji Fracht 2017

Obowiązek złożenia rocznego sprawozdania z działalności w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych koleją

Prezes UTK przypomina, że do 28 lutego 2017 r. należy złożyć roczne sprawozdanie z działalności w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych koleją za rok 2016.

Wzór formularza sprawozdania

Skuteczna Interwencja IGTL, ProKolej, ZNPK, RBF i RAG RFC5 w sprawie ulgi intermodalnej

Wspólne wystąpienie organizacji branżowych, tj. IGTL, ProKolej, ZNPK, RBF, RAG RFC5 do MIiB w sprawie utrzymania ulgi intermodalnej w końcówce roku 2016 oraz zapewnienie jej stabilnego funkcjonowania w 2017 roku przyniosło zakładany efekt. Więcej o wystąpieniu i jego treść znajduje się TUTAJ

Prezes IGTL w Kurierze Kolejowym o sytuacji na rynku w 2016 i 2017 roku

W najnowszym numerze Kuriera Kolejowego opublikowany został komentarz Prezesa IGTL, Pani Marity Szustak na temat sytuacji w segmencie inwestycji infrastrukturalnych w 2016 i 2017 roku.

Materiał dostępny jest TUTAJ

Wspólne wystąpienie organizacji branżowych do MIiB w sprawie ulgi intermodalnej

Izba Gospodarcza Transportu Lądowego wspólnie z Fundacją ProKolej, Związkiem Niezależnych Przewoźników Kolejowych, RBF oraz Grupą Doradczą Przewoźników kolejowych RFC5 wystąpiła do Ministra Infrastruktury i Budownictwa w sprawie niepokojącej sytuacji związanej z zawieszeniem ulgi intermodalnej w końcówce 2016 roku oraz braku gwarancji stabilnego jej funkcjonowania przez cały 2017 rok. jest to sytuacja, która nie sprzyja rozwojowi transportu intermodalnego, co stoi w sprzeczności z deklarowanym na poziomie dokumentów rządowych wsparciem dla tego sektora.

Konferencja dotycząca nowelizacji ustawy o transporcie kolejowym

6 grudnia 2016 roku odbyła się w Warszawie konferencja dotycząca ostatniej nowelizacji ustawy o transporcie kolejowym, której organizatorami merytorycznymi były Izba Gospodarcza Transportu Lądowego oraz Tor-audytor Sp. z o. o .

Minister Infrastruktury i Budownictwa powołał członków Rady Ekspertów

8 grudnia 2016 r., podczas IV Plenarnego Forum Inwestycyjnego, nastąpiło powołanie przez Ministra Infrastruktury i Budownictwa Rady Ekspertów do spraw działań, mających na celu optymalizację procesu realizacji inwestycji kolejowych. W obradach Forum wziął również udział wiceminister infrastruktury i budownictwa Andrzej Bittel i prezes PKP PLK Ireneusz Merchel.

Strony

Subscribe to RSS - przewozy