Nasycalnia Podkładów w Czeremsze Sp. z o.o.
Ul. Fabryczna 7
17-240
Czeremcha
www.nasycalnia.eu

Nasycalnia Podkładów w Czeremsze Sp. z o.o. to ogniwo Grupy KZN Bieżanów - jednego z najprężniej rozwijających się podmiotów w branży nawierzchni kolejowej i tramwajowej, sprzedającego swoje produkty w kraju i za granicą. Marka KZN od wielu dekad pozostaje niezmiennie gwarantem jakości oraz bezpieczeństwa, a pod względem kompleksowości oraz innowacyjności oferty wyznacza nowe standardy na polskim rynku.
Wychodząc naprzeciw zmieniającym się oczekiwaniom rynku, firmy skupione w holdingu - KZN „Bieżanów”, KZN Bahntechnik, KZN Rail, KZN&TALEGRIA, Trade-Port, Nasycalnia Podkładów w Czeremsze, Vistula Rail Operator  - nieustannie poszerzają wachlarz oferowanych produktów i usług, zapewniając pełną elastyczność i natychmiastową reakcję na potrzeby Klientów. Nasza oferta jest całościowa - począwszy od projektowania, poprzez doradztwo, produkcję, sprzedaż i dystrybucję, kompleksową obsługę logistyczną po montaż, budowę i serwisowanie dróg szynowych komunikacji miejskiej i kolejowej. Na każdym etapie gwarantujemy obsługę najwyższej jakości.
Nasycalnia Podkładów w Czeremsze  powstała jako spółka akcyjna jeszcze w 1939 r. Po drugiej wojnie światowej funkcjonowało w strukturach PKP. W 1962 r. wraz z innym zakładem tego typu w Polsce, Nasycalnia została włączona do Zarządu Nasycalń w Warszawie, następnie w Małkini i Gdańsku. W 1982 r. Nasycalnia została włączona ponownie w struktury PKP. W 1991 r. zakład został wyłączony z przedsiębiorstwa PKP i przekształcony Zarządzeniem Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej  w samodzielne przedsiębiorstwo.
W 2007 Minister Skarbu Państwa dokonał komercjalizacji przedsiębiorstwa państwowego Nasycalnia Podkładów w Czeremsze Przedsiębiorstwo Państwowe w jednoosobową Spółkę Skarbu Państwa pod nazwą Nasycalnia Podkładów Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.
W 2010 roku w wyniku podpisania Umowy z Ministrem Skarbu Państwa nastąpiła sprzedaż udziałów Nasycalni Podkładów Sp. z o.o. z siedzibą w Czeremsze, a nabywcą 85 % udziałów Spółki zostały Kolejowe Zakłady Nawierzchniowe „Bieżanów” Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie .
Nasycalnia Podkładów w Czeremsze Sp. z o.o. jest  krajowy liderem w produkcji drewnianej nawierzchni kolejowej. Eksportujemy również do krajów europejskich, m.in do Czech, Słowacji, Węgier. Głównym przedmiotem naszej działalności jest impregnacja drewnianej nawierzchni olejem kreozotowym WEI typu "C",  nawiercanie  podkładów i podrozjazdnic, płytowanie, jak również produkcja tartaczna.