VOSSLOH SKAMO Sp. z o. o.
Ul. Kolejowa 18a
63-460
Nowe Skalmierzyce
www.vossloh.com

Vossloh Skamo Sp. z o.o. jest spółką córką niemieckiego koncernu Vossloh. Siedziba firmy znajduje się w Nowych Skalmierzycach (woj. Wielkopolskie), tuż obok zabytkowego dworca kolejowego, dokładnie tam, gdzie swój początek miał odcinek dawnej Warszawsko – Kaliskiej Kolej Żelaznej. W budynkach dzisiejszego przedsiębiorstwa Vossloh Skamo Sp. z o.o. od ponad 85 lat nieprzerwanie trwa produkcja na rzecz kolei. Konsekwentnie kontynuując tradycję produkcji na rynki kolejowe firma realizuje zróżnicowany zarówno pod względem asortymentowym jak i ilościowym program produkcji, która obejmuje miedzy innymi następujące produkty:
- Systemy SB4 VK, elastyczny, bezśrubowy, bezutrzymaniowy, system mocowania szyn, który spełnia wymagania TSI dla składnika interoperacyjności podsystemu infrastruktury, może być stosowany na liniach kolei konwencjonalnej przy dużych prędkości, metra, tramwajowych.
- Łapka sprężysta SB4, charakteryzuję się dużą sprężystością, możliwością stosowania na liniach o dużych prędkościach i obciążeniach.
- Płozy hamulcowe stosowane do hamowania i zapobiegania staczaniu się wagonów na górkach rozrządowych, na torach w terenie górzystym oraz przy pracach manewrowych.
- Zakotwienia podkładów typu SN – zwiększanie opór konstrukcji toru wobec przesunięć poprzecznych.
Inwestując cały czas w nowe technologie Vossloh Skamo Sp. z o.o. w Nowych Skalmierzycach zapewnia wysoką jakość produkowanych wyrobów oraz wykonywanych usług. Odbiór jakościowy naszych produktów zapewniony jest przez dział Kontroli jakości, który posiada w swej strukturze Izbę Pomiarów, laboratorium Wytrzymałościowe i Laboratorium Chemiczne.
Firma nasza pracuje w oparciu o wdrożenie normy ISO-9001:208; ISO 14001:2004 i OHSAS 18001:2007. Posiadamy również status kwalifikowanego dostawcy dla Deutsche Bahn AG