Wydarzenia


Podczas Kongresu Kolejowego, który odbył się w Warszawie 17 listopada 2022 r., Prezes Izby Gospodarczej Transportu Lądowego Marita Szustak oraz Członek Zarządu IGTL, Rafał Leszczyński wzięli udział w debacie otwarcia.

Podczas tegorocznego Kongresu Kolejowego Izba Gospodarcza Transportu Lądowego była gospodarzem jednej z sesji równoległych, zatytułowanej „Rozwój europejskich przewozów towarowych – od monopoli do konkurencyjnego rynku. Wyzwania i projekty niezbędne do osiągnięcia celów Jednolitego Europejskiego obszaru Kolejowego”.

W drugiej części sesji IGTL podczas Kongresu Kolejowego omówione zostały zagadnienia związane z projektem zmiany podejścia do konstrukcji rozkładów jazdy i zarządzania przepustowością TTR. Na wstępie Sebastian Čarek, Senior Project Manager z Forum Train Europe (FTE) przedstawił założenia projektu i problemy, które za jego pomocą powinny być rozwiązane oraz aktualne zaawansowanie i plany dot. wdrożenia. Wyjaśnił również dlaczego zaangażowanie polskich podmiotów, w tym przewoźników i przede wszystkim zarządcy infrastruktury jest tak istotne.

16 listopada 2022 r. odbyło się w Warszawie spotkanie Sekcji Budownictwa Kolejowego. Podczas spotkania omówione zostały dwie grupy zagadnień, tj. waloryzacja i zapewnienie finansowania inwestycji oraz opcje w przetargach PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i kwestie związane z sposobem kontraktowania wykonawstwa i utrzymania urządzeń SRK.

15 listopada 2022 r. odbyło się spotkanie z Sekcji Przewoźników Kolejowych oraz Sekcji Wagonów i Spedycji ze Związkiem Niemieckich Firm Transportowych VDV. W pierwszej części spotkania gościliśmy Pana Krzysztofa Grünke, Dyrektora Centrum Zarządzania Ruchem Kolejowym. Omawiano m.in. sytuację ruchową w obszarach granicznych i możliwości przejazdu bez zatrzymania w stacji lub na szlaku, w szczególności skupiono się na odcinku Węgliniec – Horka i opcje poprawy obecnej sytuacji. Ważnym zagadnieniem była również koncepcja dwujęzycznego personelu zarządców w obszarach przygranicznych.

Izba Gospodarcza Transportu Ladowego jest partnerem kolejnego webinaru Kancelarii JDP. Tym razem wydarzenie dedykowane jest branży kolejoweji i dotyczyć będzie kwestii waloryzacjii i dokumentowania roszczeń.

Zachęcamy do rejestracji po kliknięciu w poniższy link.

ZAREJESTRUJ SIĘ

Strony