Grupa Azoty "KOLTAR" Sp. z o.o.
ul. Kwiatkowskiego 8
33-101
Tarnów
koltar.grupaazoty.com

Grupa Azoty S.A. od ponad osiemdziesięciu pięciu lat łączy tradycję z nowoczesnością i otwartością na zmiany.
Grupa Azoty S.A. jest jednostką dominującą w Grupie Kapitałowej Grupa Azoty, jednej z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie.Domeną Grupy Azoty S.A. jest działalność produkcyjna, usługowa i handlowa w zakresie nawozów mineralnych, tworzyw konstrukcyjnych i surowców do ich wytwarzania oraz innych chemikaliów.
Grupa Azoty S.A. jest ważnym producentem nawozów azotowych:
- Saletrzak 27 standard,
- Saletra amonowa 32, a w szczególności nawozów z siarką:
- Saletrosan® 26,
- siarczan amonu AS 21, których jest największym producentem w kraju.
Tarnowska spółka jest największym w Polsce producentem tworzyw konstrukcyjnych o nazwach handlowych Tarnamid® (PA6) oraz Tarnoform® (POM). Jest wiodącym producentem tworzyw modyfikowanych na bazie Tarnamidu®, Tarnoformu® i innych.
Spółka ma w swojej ofercie także chemikalia (np. cykloheksanon, nitrozy) oraz katalizatory.
Dysponując wysokiej klasy zapleczem badawczym świadczy usługi w zakresie badań i doradztwa technicznego, umożliwiając optymalny dobór i wykorzystanie własności tworzyw.
Świadczy także usługi  w ramach nowoczesnego laboratorium. Spółka współpracuje z ośrodkami badawczymi i naukowymi.
Od 2008 r. Grupa Azoty S.A. notowana jest  na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Wchodzi w skład indeksów WIG-CHEMIA, WIG30, mWIG 40, WIG, WIG-Poland, Respect Index, MSCI Emerging Markets, FTSE Emerging Markets.
Grupa Azoty S.A. stworzyła solidną i dynamicznie rozwijającą się grupę kapitałową. Spółki wchodzące w jej skład zapewniają kompleksową ofertę dla najbardziej wymagających klientów, dla których priorytetami są wysoka jakość i nowoczesne technologie.