PKP S.A. zaangażowana w program Otwarte Spółki Skarbu Państwa

PKP S.A. zaangażowana w program Otwarte Spółki Skarbu Państwa
PKP S.A. jest pomysłodawcą i liderem nowego programu „OtwarteSSP”, oferującego platformę wymiany wiedzy dla osób odpowiedzialnych za innowacje w Spółkach Skarbu Państwa.
Organizatorem programu „OtwarteSSP” jest Koalicja na rzecz Polskich Innowacji – sieci organizacji, do której należą m.in. Fundacja na rzecz Nauki Polskiej, Gdański Park Naukowo-Technologiczny, Intel, Konfederacja Lewiatan, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, PwC, Startup Poland, Wardyński i Wspólnicy oraz PKP S.A. Organizowane w ramach programu regularne spotkania managerów umożliwią wymianę doświadczeń, opracowanie konkretnych rozwiązań i najlepszych praktyk usprawniających współpracę SSP ze startupami. Ideą przyświecającą programowi jest pobudzenie pozytywnych zmian w polskiej gospodarce. SSP jako przedsiębiorstwa o dużym zasięgu i możliwościach działania, decydując się na wdrażanie nowoczesnych rozwiązań, mają realny wpływ na rozwój innowacji. Ponadto „OtwarteSSP” doskonale wpisuje się w działania związane z realizacją Planu Morawieckiego.
- Obsługa pasażerów kolejowych to obszar, w którym innowacyjność odgrywa szczególną rolę. Dobrym przykładem nowoczesnych rozwiązań jest wprowadzony niedawno przez PKP S.A. pilotażowy program Tłumacza MIGAM – tłumacz języka migowego on-line. Planujemy rozwijanie tego pomysłu i chcemy wprowadzać inne, równie ciekawe. Udział w inicjatywie „OtwarteSSP” z pewnością przyspieszy i usprawni ten proces – mówi Michał Beim, Członek Zarządu PKP S.A.
15-16 czerwca w trakcie konferencji Impact’16 w Krakowie odbywa się drugie spotkanie programu OtwarteSSP – pierwsze, inaugurujące miało miejsce miesiąc temu, w siedzibie PKP S.A.
Więcej o KPI: www.koalicjadlainnowacji.pl