„Inwestycje infrastrukturalne na kolei w nowej perspektywie finansowej UE (2014-2020)” to temat debaty z cyklu „Lunch z Kurierem”, która odbędzie się dziś w Warszawie.
Rada Europejska podjęła decyzję w sprawie budżetu unijnego na lata 2014 - 2020. Wynika z niego, że Polska otrzyma 72,9 miliarda euro na działania związane z polityką spójności. Duża część tych środków zostanie przeznaczona na projekty związane z infrastrukturą kolejową. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. będą największym polskim beneficjentem nowego budżetu. Odpowiednie wykorzystanie tych środków leży w interesie wszystkich uczestników rynku, gdyż wpłynie na rozwój branży transportu szynowego w naszym kraju na najbliższe lata.
Debata „Inwestycje infrastrukturalne na kolei w nowej perspektywie finansowej UE (2014-2020)”pokaże jakie projekty są priorytetowe z punktu widzenia Unii Europejskiej i w związku z tym mają największe szanse na pozyskanie finansowania. Dyskutować będziemy także na temat skutecznego aplikowania o środki unijne oraz o inwestycjach infrastrukturalnych w oparciu o politykę regionalną w Polsce.
W debacie wezmą udział m.in:
- Jarosław Pasek – dyrektor Departamentu Funduszy UE w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej
- Aleksander Wołowiec – członek Zarządu, dyrektor ds. inwestycji, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
- Przemysław Wróbel – dyrektor Departamentu Projektowego II, Centrum Unijnych Projektów Transportowych
- Marita Szustak – przewodnicząca Sekcji Budownictwa Kolejowego, Izba Gospodarcza Transportu Lądowego
- Gabriela Popowicz – z-ca dyrektora Departamentu Koordynacji Programów Infrastrukturalnych, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego